گروه آموزشی علم اطلاعات و دانش شناسی

معرفی گروه

گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان در سال 1387 با جذب دو عضو هیات علمی و با بهره گیری از کارگاه تخصصی و کتابخانه مجهز در دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی تاسیس گردید. این گروه هم اکنون با 4 عضو هیات علمی استادیار و 1 بورسیه متعهد به خدمت به فعالیت آموزشی و پژوهشی مشغول است. کل واحدهای دوره کارشناسی 133 واحد می باشد که شامل 63 واحد تخصصی اجباری، 10 واحد تخصصی اختیاری، 38 واحد پایه و 22 واحد دروس عمومی می باشد.

در حال حاضر این گروه در مقطع کارشناسی پذیرش دارد . اما در برنامه راهبردی دانشگاه سمنان تاسیس رشته مدیریت اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد پیش بینی گردیده است که پس از اخذ مجوز لازم از شورای گسترش وزات علوم، گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان در مقطع کارشناسی ارشد نیز  به زودی دانشجو خواهد پذیرفت.

هدف از تربیت دانشجویان در مقطع کارشناسی پرورش کارشناسانی خبره و آگاه در حوزۀ علم اطلاعات و دانش شناسی برای کار در کتابخانه‌ها، مراکز آرشیوی، مراکز مدیریت دانش، مراکز پژوهشی، آموزشی، کتابفروشی ها، انتشارات، مراکز علم‌سنجی، و مراکز اسناد تاریخی و نسخ خطی می باشد. علاوه بر این دانشجویان در طول این دوره مهارتهایی را اموزش می بینند که به طور مستقل و با طرح های ابتکاری کارآفرینی، علاوه بر اشتغال خود، زمینۀ کاریابی را برای سایر علاقمندان نیز فراهم آورند