پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠نسخه چاپي ارسال به دوست

دو شهید گمنام دیگر در دانشگاه سمنان تدفین می شوند

همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)؛

دو شهید گمنام دیگر در دانشگاه سمنان تدفین می شوند

همزمان با ایام شهادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  ، استان سمنان با حضور شش شهید گمنام دوران دفاع مقدس رنگ و بوی شهید و شهادت می گیرد که  قرار است  دو تن از این شهدا در دانشگاه سمنان آرام گیرند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس دانشگاه سمنان در جلسه ای که به منظور برنامه ریزی برای بزرگداشت مراسم تشییع و تدفین این دو شهید گمنام دراین دانشگاه با حضور مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ، سپاه استان ، نیروی انتظامی و ... برگزار شد گفت : 13 و 14 دی ماه برای دانشگاه سمنان روز مهمی است چرا که این دانشگاه میزبان دو آلاله گمنام دوران دفاع مقدس است .

دکتر نصیری افزود : میزبانی از شهدا برای دانشگاه سمنان افتخاری بس بزرگ است و دو شهید گمنام در دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی و منابع طبیعی دانشگاه آرام خواهند گرفت .

وی اظهار امیدواری کرد : با برنامه ریزی انجام شده و البته با رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مراسم تشییع و تدفین این شهدا با شکوه هر چه تمام ، آنگونه که در شان شهداست برگزار شود .

رئیس دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد : با تشیع و تدفین این دو شهید والا مقام ، که یادگاران هشت سال دفاع جانانه در برابر دشمن هستند، تعداد شهدای آرمیده در دانشگاه سمنان به سه شهید گمنام می رسد.

حجت الاسلام ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان نیز در این جلسه گفت : حضور شهدا در دانشگاه سمنان مایه برکت و معنویت است و حضور آنان در فضای علمی باعث ثبات قدم دانشجویان و آرامش بیش از پیش خواهد شد .

دکتر بهروز گل محمدی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه سمنان هم خواستار حضور دو شهید گمنام در دانشگاه پیش از برگزاری مراسم تدفین برای برگزاری مراسم از سوی بسیج دانشجویی و نمایندگان تشکل های دانشجویی شد .

یادآور می شود ؛ شهدای تازه تفحص شده ،  20 و 21 ساله هستند که در عملیات های والفجر 4 در منطقه پنجوین عراق و نیز عملیات والفجر یک در منطقه فکه آسمانی شدند.

با توجه به شرایط کرونایی و لزوم رعایت دستور العمل های  بهداشتی و طبق تصمیمات صورت گرفته مراسم استقبال، وداع و تشییع به‌صورت عمومی برگزار نمی‌شود.

 

 

 

 

 

 

گروه خبري :اخبار دانشگاه, رویداد شنبه ٦ دی ١٣٩٩ ساعت :٠٨:٠٨ تعداد نمايش:187 کد خبر:٢٠٨٣٩

 


ارتباط با دانشکده
کليه حقوق براي دانشکده روانشناسي و علوم تربیتی مهدیشهر دانشگاه سمنان محفوظ می باشد.
CopyRight 2020 - Faculty of Psychology & Educational sciences Mahdishahr , Semnan University